Jurorzy

JUSTYNA BEDNAREK - z wykształcenia romanistka, wieloletnia redaktorka w kolorowych pismach kobiecych. Jej Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek w 2015 roku zostały nagrodzone w konkursie Przecinek i Kropka, wyróżnione Warszawską Nagrodą Literacką i dostały nominację do nagrody IBBY. Nic więc dziwnego, że kolejne książki: Pięć sprytnych kun, a potem Pan Kardan i przygoda z vetustasem otrzymały nominacje do tej samej nagrody. Jej opowiadania z serii Czytam sobie: Cuda z mleka, Pora na pomidora, Opowieści spod podłogi i inne, cieszą się dużą sympatią dzieciaków, a już w kolejce czeka najnowsza książka Babcocha. Autorka nie zapomina też o dorosłych czytelnikach, dla których wraz Jagną Kaczanowską stworzyła serię Ogród Zuzanny. Prawdziwie artystyczna dusza – uczestniczyła w zajęciach Uniwersytetu Ludowego. Pisarka mieszka na warszawskich Bielanach, a dom dzieli z dziećmi, psami, kurami (!), myszoskoczkami i papugą żako!
MACIEJ KUR – autor komiksowy, reżyser filmów animowanych oraz recenzent. W 2014 roku wraz z Piotrem Bednarczykiem stworzyli serię komiksową Lil i Put. Otrzymała ona wyróżnienie w Konkursie na komiks dla dzieci im. Janusza Christy w kategorii „komiks w duchu Janusza Christy” i do dziś ukazuje się w albumach wydawnictwa Egmont oraz w magazynie „Nowa Fantastyka”. Scenarzysta kontynuacji serii Kajko i KokoszNowe Przygody. Współtwórca komiksów przyrodniczych dla magazynu Salamandra (rysunki Sławek Kiełbus), a od roku 2018 scenarzysta serii Oskar i Fabrycy autorstwa Mietka Fijała. Komiks mu nie wystarczał, dlatego rozpoczął współpracę przy serialach animowanych Hip-Hip i Hurra, Żubr Pompik, Wiking Tappi. Jednym z jego największych obecnych wyzwań jest praca przy powstających animowanych adaptacjach komiksów Ryjówka Przeznaczenia oraz Kajko i Kokosz. Reżyser filmu dokumentalnego o Witoldzie Gierszu. Pracował w szkole dla niewidomych w Laskach. Prowadzi wykłady o komiksie i warsztaty dla dzieci. Ogromny miłośnik i pasjonat komiksu – zwłaszcza tego frankofońskiego. Nie znosi cynizmu, kocha spirytualizm i ma pozytywne nastawienie do świata.
TOMASZ KOŁODZIEJCZAK – pisarz, wydawca, publicysta i redaktor w mediach związanych z fantastyką i komiksem. Debiutował w roku 1985, napisał kilkadziesiąt opowiadań oraz cztery powieści, w tym nagrodzone Nagrodą im. Janusza A. Zajdla „Kolory sztandarów“ (1996). Jego utwory tłumaczone były m.in. na angielski, czeski, litewski i rosyjski.
Scenarzysta komiksowy – napisał wiele nowel dla Przemysława Trusta Truścińskiego. W roku 2008 ukazał się też jego pełnometrażowy komiks fantasy dla dzieci „Darlan i  Horwazy – Złoty Kur” (rysunki Krzysztof Kopeć). Pracuje jako wydawca komiksów w wydawnictwie Egmont Polska. Od 1998 kieruje imprintem Klub Świata Komiksu.
Laureat nagrody im. Papcia Chmiela za zasługi dla komiksu w Polsce. W 2010 r. otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2013 r. za zasługi na rzecz rozwoju kultury i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.
Interesuje się historią, regularnie grywa w gry planszowe i koszykówkę, bardzo dużo czyta (nie tylko komiksy).
BERENIKA KOŁOMYCKA - autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cyklicznie prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jest laureatką Grand Prix Komiksu na MFKiG w Łodzi 2011. Jej prace publikowane były w polskich magazynach (Chimera, Bluszcz, Wprost, Zeszyty komiksowe), zagranicznych (Groom), licznych antologiach (W sąsiednich kadrach - Polacy i Czesi o sobie w komiksie, 44, Polski komiks kobiecy, Komiks wierszem - 1 - Powrót Barbarzyńców i nie, City stories, Powstanie ‘44 w komiksie), a także w podręcznikach szkolnych. Jej prace brały udział w zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Na co dzień opiekuje się Lisiosławem Foksem, bez którego nie powstałaby historia Malutki Lisek i Wielki Dzik uwielbiana nie tylko przez dzieciaki.
AGNIESZKA WIELĄDEK – od wielu lat redaktor pism komiksowych dla dzieci i młodzieży – m. in „Czarodziejki WITCH” i „Kaczor Donald”. Ukończyła wydział filologii polskiej w Białymstoku. To właśnie komiksy o Kaczorze Donaldzie, sprawiły, że Agnieszka porzuciła pracę polonistki w szkole średniej i zajęła się gazetami dla dzieci. Ta miłość do komiksów trwa do dziś. Tłumaczka i autorka zbiorów łamigłówek dla dzieci – m. in „Wielkiej Księgi Zagadek”. Współpracowała z TVN. Z zamiłowania włóczykij. Jej hobby to Podlasie i nurkowanie, ale ukończyła też kurs przewodników po Warszawie. Dzieciaki to największa przygoda jej życia.