Jurorzy

BERENIKA KOŁOMYCKA - autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cyklicznie prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jest laureatką Grand Prix Komiksu na MFKiG w Łodzi 2011. Jej prace publikowane były w polskich magazynach (ChimeraBluszczWprost, Zeszyty komiksowe), zagranicznych (Groom), licznych antologiach (W sąsiednich kadrach - Polacy i Czesi o sobie w komiksie44Polski komiks kobiecyKomiks wierszem - 1 - Powrót Barbarzyńców i nieCity storiesPowstanie ‘44 w komiksie), a także w podręcznikach szkolnych. Jej prace brały udział w zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Na co dzień opiekuje się Lisiosławem Foksem, bez którego nie powstałaby historia Malutki Lisek i Wielki Dzik uwielbiana nie tylko przez dzieciaki.

AGNIESZKA WIELĄDEK – od wielu lat redaktor pism i komiksów dla dzieci i młodzieży – m. in. „Czarodziejki WITCH” i „Kaczor Donald”. Ukończyła wydział filologii polskiej w Białymstoku. To właśnie komiksy o Kaczorze Donaldzie, sprawiły, że Agnieszka porzuciła pracę polonistki w szkole średniej i zajęła się gazetami dla dzieci. Ta miłość do komiksów trwa do dziś. Tłumaczka i autorka zbiorów łamigłówek dla dzieci – m. in. „Wielkiej Księgi Zagadek”. Współpracowała z TVN. Ostatnio entuzjastka nowych technologii i cyberbezpieczeństwa, a bardziej ludzi, którzy je tworzą. Współzałożycielka Cyber Women Community – społeczności kobiet, które są Strażniczkami Sieci – i to dosłownie😊. Z zamiłowania włóczykij. Jej hobby to Podlasie i nurkowanie, ale ukończyła też kurs przewodników po Warszawie. Dzieciaki to największa przygoda jej życia.

TOMASZ KOŁODZIEJCZAK – pisarz, wydawca, publicysta i redaktor w mediach związanych z fantastyką i komiksem. Debiutował w roku 1985, napisał kilkadziesiąt opowiadań oraz cztery powieści, w tym nagrodzone Nagrodą im. Janusza A. Zajdla „Kolory sztandarów“ (1996). Jego utwory tłumaczone były m.in. na angielski, czeski, litewski i rosyjski.
Scenarzysta komiksowy – napisał wiele nowel dla Przemysława Trusta Truścińskiego. W roku 2008 ukazał się też jego pełnometrażowy komiks fantasy dla dzieci „Darlan i  Horwazy – Złoty Kur” (rysunki Krzysztof Kopeć). Pracuje jako wydawca komiksów w wydawnictwie Egmont Polska. Od 1998 kieruje imprintem Klub Świata Komiksu.
Laureat nagrody im. Papcia Chmiela za zasługi dla komiksu w Polsce. W 2010 r. otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2013 r. za zasługi na rzecz rozwoju kultury i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.
Interesuje się historią, regularnie grywa w gry planszowe i koszykówkę, bardzo dużo czyta (nie tylko komiksy).
MACIEJ KUR – autor komiksowy, reżyser filmów animowanych oraz recenzent. W 2014 roku wraz z Piotrem Bednarczykiem stworzyli serię komiksową Lil i Put. Otrzymała ona wyróżnienie w Konkursie na komiks dla dzieci im. Janusza Christy w kategorii „komiks w duchu Janusza Christy” i do dziś ukazuje się w albumach wydawnictwa Egmont oraz w magazynie „Nowa Fantastyka”. Komiks ukazał się też w podręcznikach do języka polskiego dla klas VII. Wraz z Magdaleną "Meago" Kanią stworzył dwie serie komiksowe - "Emilka Sza - Jak wiele to nic?" oraz "Delisie". Ta druga przed Polską premierą ukazała się w Kanadzie, USA, a niebawem zawita też w innych państwach. W produkcji jest też animowana adaptacja. Scenarzysta kontynuacji serii Kajko i Kokosz – Nowe Przygody. Współtwórca komiksów przyrodniczych dla magazynu Salamandra (rysunki Sławek Kiełbus), a od roku 2018 scenarzysta serii Oskar i Fabrycy autorstwa Mietka Fijała. Komiks mu nie wystarczał, dlatego rozpoczął współpracę przy serialach animowanych Hip-Hip i HurraŻubr PompikWiking Tappi. Był scenarzystą animowanej adaptacji "Kajka i Kokosza" dla platformy Netflix.  Jednym z jego największych obecnych wyzwań jest praca przy powstającym filmie animowanym "Ryjówka Przeznaczenia".
Reżyser filmu dokumentalnego o Witoldzie Gierszu. Pracował w szkole dla niewidomych w Laskach. Prowadzi wykłady o komiksie i warsztaty dla dzieci. Ogromny miłośnik i pasjonat komiksu – zwłaszcza tego frankofońskiego. Nie znosi cynizmu, kocha spirytualizm i ma pozytywne nastawienie do świata.

TOMASZ LEŚNIAK - grafik, ilustrator i animator. Absolwent wydziału grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Wspólnie z Rafałem Skarżyckim stworzył jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych: „Jeż Jerzy”. Kolejny ich cykl - „Polska mistrzem Polski” - ukazuje się regularnie w dodatku do „Gazety Wyborczej” - „Duży Format”. Współreżyser pełnometrażowego filmu animowanego „Jeż Jerzy”. Autor projektów plastycznych do serialu animowanego „Kacperiada” i pełnometrażowego filmu animowanego „Diplodok” (w trakcie developmentu). Autor ilustracji w galerii średniowiecznej Muzeum Historii Żydów Polskich. Zdobywca licznych nagród w Polsce i za granicą (m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi 1999, brązowego medalu KTR 2009 w kategorii ilustracji prasowej, Spirit Award 2012 na Brooklyn Film Festiwal za film „Jeż Jerzy” oraz Grand Prix na festiwalu filmów animowanych SICAF w Seulu za ten sam film). Jego prace publikowane były w licznych magazynach („Świerszczyk”, „Ślizg”, „Filipinka”, „Neewsweek”, „Machina”, „Gazeta Wyborcza”, „Przekrój”).